czwartek, 24 sierpnia 2017

Olej kokosowy dla urodyO olejach naturalnych mówi się coraz więcej - skradły one serca milionów kobiet na całym świecie i to całkowicie zasłużenie. Wiele olejów osiąga zawrotne kwoty, jednak warto wiedzieć, że cenne właściwości mają także te stosowane w kuchni. Szczególnie popularny w ostatnich latach stał się olej kokosowy, który kosztuje stosunkowo niewiele, a przynosi doskonałe efekty, zarówno dla zdrowia, jak i urody.

Olej kokosowy na skórę...

Przy pierwszym stosowaniu oleju kokosowego należy zastosować go miejscowo i obserwować zmiany - może on działać uczulająco. Jeśli jednak po kilku dniach nie pojawią się niepokojące objawy, olej kokosowy można śmiało traktować jako balsam do ciała. Oleje naturalne cechują się bardzo wysoką wchłanialnością, dzięki czemu szybko docierają do głębszych warstw skóry. Przede wszystkim są świetne do codziennego oczyszczania twarzy (a który jest najlepszy, to każda z nas stwierdzi sama, ale bardzo pomoże w tym moja ulubiona blogerka - tutaj). Naturalny kokosowy balsam umożliwia utrzymanie skory w stanie sprężystości i elastyczności, przyspiesza jej gojenie się i redukuje rozstępy - także te będące wynikiem ciąży.

Olej kokosowy bardzo dobrze sprawdza się również w pielęgnacji skóry niemowląt - nie zawiera substancji drażniących, tworzy barierę ochronną i pomaga w leczeniu pieluszkowego zapalenia skóry.

...na włosy...

Olejowanie włosów jest praktyką bardzo czasochłonną i wymagającą pewnej wprawy, jednak szybko przynosi zauważalne efekty. Olej kokosowy może być stosowany zarówno na włosy, jak i na skalp, odżywia on bowiem cebulki, sprawiając, że włosy rosną szybciej i są mocniejsze. Ponadto olej zamyka łuski włosów, dzięki czemu są one gładsze, bardziej błyszczące i nie rozdwajają się.

... na paznokcie

Ze względu na właściwości nawilżające i regenerujące, olej kokosowy dobrze sprawdza się także na zniszczonych paznokciach. Można nakładać go na dłonie w formie kremu, jednak najlepszy efekt przynosi maska olejowa.

Olej kokosowy posiada szereg właściwości, które sprawiają, że może być stosowany niemal na wszystkich fragmentach naszego ciała. Oprócz wymienionych wyżej zastosowań często wykorzystywany jest też jako peeling, środek do demakijażu czy nawilżająca pomadka do ust. Olej kokosowy jest bazą do własnej roboty peelingów (jak to w domu?).

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza